Sztafety KS Stali LA zdobyły złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski w kategorii U16. Worek medali zdobyli również najmłodsi ostrowscy lekkoatleci startujący w finale prestiżowego Nestle Cup.


Ostrowianki przed swoim startem zaliczane były do kandydatek na podium, legitymując się w tym sezonie dwoma wynikami poniżej 50 sekund. Ich koledzy przystępowali do rywalizacji z 6. miejsca w tegorocznym rankingu.

Jedna i druga sztafeta wystartowały w najsilniejszych seriach, co sprzyjało uzyskiwaniu dobrych wyników, ale co najważniejsze – obie dały z siebie wszystko. Dziewczęta w składzie Ewa Piaszczyńska, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka po fantastycznym biegu uzyskały najlepszy czas sezonu 49,29 sek. o ponad 1 sekundę wyprzedzając drugie na mecie zawodniczki z Wieliczki.

Męska sztafeta w składzie: Piotr Stojanowski, Kacper Zimniak, Jakub Robotnikowski i Michał Jopek również „pobiegła na medal” uzyskując także najlepszy czas w tym sezonie – 45,12 sek. Lepsi okazali się rywale ze Słupska i Wieliczki, ale brązowy medal to i tak ogromny sukces ostrowian.

Znakomicie spisali się najmłodsi lekkoatleci ostrowskiej Stali LA w Finale krajowym “Nestle CUP” rozegranym w piątek 7 czerwca w Warszawie. Występując w reprezentacji Wielkopolski zdobyli 5 medali – złoty, srebrny i trzy brązowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują rezultaty Emilki Twardowskiej, która zwyciężyła w skoku wzwyż wynikiem 1,68 m. oraz Leny Dąbrówki – srebrnej medalistki w biegu na 600 m. młodziczek U16 – 1.39,07 sek.

Emilka Twardowska obroniła tytuł najlepszej zawodniczki tej imprezy sprzed roku. Jednak wtedy uzyskała 1,60 m., a teraz było już bardzo wysoko – 1,68 m. Lena Dąbrówka w ubiegłym tygodniu biegała jeszcze w granicach 1 minuty 41 sekund, a teraz – po świetnie taktycznie rozegranym biegu – zajęła 2. miejsce z rekordowym wynikiem 1.39,07 sek.

Brązowe medale przypadły w udziale skoczkom w dal: Olga Szlachta w kategorii U14 – uzyskała wynik 5,34 m, taki sam jak wicemistrzyni, a srebro przegrała gorszym drugim rezultatem. O wysokim poziomie tego konkursu świadczy o tym fakt, że dziewczęta uzyskały lepsze wyniki od chłopców z tej samej kategorii wiekowej. I właśnie wśród chłopców brązowy medal zdobył Bartek Opielewicz z wynikiem 5,00 m. W grupie dziewcząt U16 trzecie miejsce zajęła Julka Podruczna z “życiówką” – 5,21 m.

 

Źródło: FB Stal LA