Dziś, 3 marca w Raszkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej KL.VIII- VII.


Reprezentacja szkoły i gminy Nowe Skalmierzyce w składzie Rafał Krawczyński, Tomasz Kułton, Piotr Szymczak, Kacper Wachowski, Klaudiusz Maćkowiak, Kacper Łodyga i rezerwowi Kacper Maciak, Mateusz Szymczak, Jakub Walczak, Błażej Stodolny odniosła wielki sukces zdobywając I miejscei tym samym zakwalifikowała się do zawodów rejonowych w Krotoszynie.

W turnieju brało udział sześć drużyn:

  • Ostrów wielkopolski SP7
  • Uciechów
  • Sobótka
  • Raszków
  • Ołobok

Mecze rozgrywane były w 2 grupach – każdy z każdym. Dwie drużyny z grupy wychodziły do dalszych rozgrywek w których Ociąż pokonał Raszków (2:0), i w finale SP7 w Ostrowie Wielkopolskim (2:0). Należy dodać że droga do powiatowych zawodów nie była łatwa, gdyż 27.02. 2020 w Nowych Skalmierzycach na zawodach gminnych pokonać trzeba było 3 drużyny z Gostyczyny, Nowych Skalmierzyc i Biskupic Ołobocznych, co udało się osiągnąć chłopakom w dobrym stylu.

Sukcesem na zawodach gminnych w siatkówkę było również zdobycie III miejsca reprezentacji dziewcząt SP w Ociążu kl.VIII-VII. Opiekunem grup była pani Danuta Orłowska.

Gratulujemy młodzieży świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów!