Olga Szlachta, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka oraz ich trener Michał Walczak przechodzą do historii nie tylko ostrowskiej, ale i polskiej lekkoatletyki. W Słupsku podczas Mistrzostw Polski U16 sztafeta 4×100 metrów zdobyła złoty medal i pobiła 46-letni rekord Polski!


Fenomenalny występ ostrowskich dziewcząt w sztafecie 4×100 metrów. Ostrowianki jechały na mistrzostwa jako faworytki z pierwszym czasem w rankingach ogólnopolskich, ale formę trzeba było potwierdzić na torze. Na dodatek biegły po mokrym tartanie przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Niesamowicie zaczęła Olga Szlachta, która szybko objęła prowadzenia. Zmiany były wręcz idealne. Pałeczkę po niej przejęła Oliwia Klar, która utrzymała przewagę. Po niej fantastycznie pobiegła Dagmara Adamcio, która na prowadzeniu przekazywała pałeczkę Indze Kanickiej. Brązowa medalistka z soboty z biegu na 100 metrów pobiegła równie kapitalnie i wygrała z ogromną przewagą.

Nie samo zwycięstwo, ale czas 48,51 sekundy był rewelacyjny. Ostrowianki pobiły bowiem o 0,06 sekundy 46-letni rekord Polski U16 AZS-u Poznań z 1974 roku. Radość zawodniczek i trenera była ogromna, wszak to wynik bez precedensu, by pobić rekord Polski, który miał tak „długą brodę”, bo kilku pokoleń zawodniczek, nie udało się zbliżyć do wyniku z 1974 roku.

Dodajmy, że druga sztafeta KS Stal LA Ostrów dziewcząt 4×100 metrów w składzie Oliwia Kalińska, Julia Podruczna, Amelia Płóciennicza i Oliwia Płonka z czasem 52,81 sekundy sklasyfikowane zostały na 14 miejscu.

Z kolei sztafeta chłopców 4×100 metrów w składzie Karol Błaszczak, Bartosz Opielewicz, Michał Jopek i Piotr Rak finiszowała na czwartym miejscu. Do medalu zabrakło 0,34 sekundy.