W niedzielę przed godziną 12:00 oznakowany patrol z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach przemieszczając się drogą szutrową pomiędzy polami od strony Boczkowa w kierunku Nowych Skalmierzyc, napotkał 6 młodych ludzi.


Tym razem obeszło się bez mandatu jednak młodzież, została pouczona przez funkcjonariuszy i poproszona o niegrupowanie się — nawet w środku pól uprawnych.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy asp. Małgorzatę Michaś, rzeczniczkę prasową Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim — Apelujemy do wszystkich mieszkańców, starajmy się naprawdę ograniczyć wyjścia z naszych domów i mieszkań do minimum, jeżeli nie ma takiej potrzeby, jeśli już zajdzie taka konieczność zachować należy wszelkie środki ostrożności, nie grupować się, nie rozmawiać z innymi osobami, nie przebywać na zewnątrz zbyt długo. Rozwaga przede wszystkim.

Pamiętajmy, że jest to trudny czas dla wszystkich i musimy w tej chwili popracować nad kreatywnością, a po wszystkim wyjdziemy „WSZYSCY RAZEM NA WSPÓLNY SPACER!