Mieszkańcy Ociąża, sportowcy amatorzy z AKŻ Speedway Ostrów Cezary Kozanecki i jego syn Mateusz Kozanecki po raz drugi wzięli udział w zawodach żużlowych w Shelbyville w USA.

Razem z mieszkającymi tam na stałe Polakami Voytkiem Dojką i Jackiem Jaroszem oraz Amerykanką Alexis Heath rywalizowali z drużynami złożonymi z polskich i amerykańskich zawodników podczas Celebration of Speed Indoor Championship. „Ekipa” Kozaneckich, która ścigała się w się w Dywizji III wygrała mecz 34:26. Po sześciobiegowym pojedynku rozegrano jeszcze finał indywidualny dla najlepszej piątki zawodników. Mateusz zajął w nim miejsce trzecie, a jego ojciec uplasował się tuż za nim. To ogromny sukces, tym bardziej, że zawodnicy polecieli do Stanów Zjednoczonych bez motocykli, które musieli na miejscu wypożyczyć.

O swoich wrażeniach z pobytu za oceanem żużlowcy z Ociąża opowiedzieli podczas spotkania z Burmistrzem Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzym Łukaszem Walczakiem, które miało miejsce 15.03 w skalmierzyckim magistracie. – Wyjazd był współfinansowany ze środków gminnego budżetu. Jestem więc niesamowicie dumny z sukcesów naszych mieszkańców. Pokazali prawdziwą klasę i ducha walki, pięknie reprezentując naszą wspólnotę i sławiąc jej imię na innym kontynencie.

Podczas wyjazdu Cezary i Mateusz Kozaneccy zwiedzili m.in. Nashville oraz Lynchburg – miasteczko, w którym mieści się destylarnia producenta whisky Jack Daniel`s. Od burmistrza Bonnie Lewis otrzymali symboliczny klucz do miasta oraz proklamację wyrażającą wolę przyjaźni społeczności Lynchburga oraz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Upominki zostały przekazane na ręce burmistrza – Ten symboliczny gest jest bardzo wzruszający. Dziękuję władzom Lynchburga za ugoszczenie żużlowców oraz zaproszenie do nawiązania relacji pomiędzy naszymi samorządami. Być może przyjdzie nam kiedyś spotkać się osobiście i tę przyjaźń zacieśnić.